go here pc izleme programı nasıl anlaşılır como localizar un numero de celular en facebook descargar whatsapp espia para pc click the following article

برخی از آثار منتشر شده ما

Armenia1" کنفرانس بین المللی تاریخ و ادبیات فارسی و بزرگداشت سعدی شیرازی" روز پنج شنبه ششم خرداد ماه سال جاری به همت مؤسسه سفیران فرهنگی مبین و با همکاری دانشگاه دولتی ایروان، کرسی ایران شناسی این دانشگاه و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانشکده ی شرق شناسی دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان برگزار گردید.
دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان، دانشگاه دولتی خجند تاجیکستان، دانشگاه دولتی ایلیا گرجستان، دانشگاه دولتی علامه طباطبایی ایران، موسسه P.S.R Kulturella forening سوئد، موسسه سفیران فرهنگی مبین و با حمایت علمی رئیس دپارتمان مطالعات ایرانشناسی دانشگاه هامبورگ آلمان، دانشگاه آتاتورک ترکیه و دانشگاه آبلای خان قزاقستان و از ایران، بنیاد ایران شناسی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، موسسه فرهنگی اکو، موسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران، بنیاد سعدی و مرکز پژوهشی میراث مکتوب از این همایش بین المللی اعلام حمایت علمی نموده اند.
ریاست همایش به طور مشترک بر عهده دکتر اصغر دادبه از چهره های ماندگار ادبیات عرفانی و فلسفه اسلامی و از برجسته ترین اساتید ایرانی و پروفسور وارطان وسکانیان، رئیس کرسی ایرانشناسی دانشگاه ایروان ارمنستان و از کارشناسان و پژوهشگران برجسته مسائل ایران و دبیر علمی همایش نیز دکتر نورعلی نورزاد رئیس کرسی ادبیات فارسی دانشگاه دولتی خجند و عالم برجسته سال ۲۰۱۵ تاجیکستان و از اساتید برجسته ادبیات فارسی در آسیای میانه بود.
در مراسم افتتاح این همایش که با شرکت بیش از هشتاد استاد و پژوهشگر از جمهوری اسلامی ایران و اساتیدی از کشورهای ارمنستان، گرجستان، تاجیکستان و آلمان برپا گردید، ابتدا دکتر وسکانیان ریاست کرسی ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان ضمن عرض خیر مقدم به حضار، از پروفسور سیمونیان ریاست دانشگاه دولتی ایروان و آقای سید کاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در برگزاری این همایش قدردانی نمود.
وی در ادامه ی سخنرانی خود در افتتاحیه، از آقای مشکی رایزن فرهنگی کشورمان و پروفسور دکتر ملیکیان ریاست دانشکده ی شرق شناسی دانشگاه دولتی ایروان برای مساعدت ها، همکاری های همه جانبه و ایجاد زمینه های لازم برگزاری این همایش بین المللی تقدیر و تشکر را ابراز نمود و عنوان داشت: «بدون کمک این عزیزان برگزاری چنین همایشی مقدور نبود».
ایشان همچنین از برگزار کنندگان ایرانی این همایش با محوریت موسسه سفیران فرهنگی مبین و با مدیریت جناب آقای نصیری برای تمامی همکاری های انجام گرفته سپاسگزاری نمود.

armanania 2
پس از وی پروفسور سیمونیان ریاست دانشگاه دولتی ایروان با خوشامدگویی به حضار و اساتید شرکت کننده در این همایش به علائق فرهنگی ایرانیان و ارامنه از قدیم الایام اشاره کرد و بزرگداشت سعدی را بزرگداشت فرهنگ و تمدن غنی ایرانی ارزیابی نمود.
در این کنفرانس که با حضور جناب آقای سجادی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، پروفسور سیمونیان رئیس دانشگاه دولتی ایروان، اساتید و دانشجویان شرق شناسی، دوستداران زبان و ادب فارسی همراه بود جناب آقای سجادی طی سخنانی از سعدی شیرازی این شاعر بلند آوازه ایران زمین  به عنوان نماد عشق به معبود، صلح و دوستی و اعتدال گرایی یاد کرد.
وی با اشاره به جنبه های مدارا و اخلاق، گفتگوی بین فرهنگ ها و پرهیز از خشونت در آثار سعدی، این آموزه ها را دست مایه ی ارزشمندی برای زندگی امن و ایجاد صلح در دنیای کنونی دانست و اظهار امیدواری کرد که این گونه همایش ها صلح، امنیت و آرامش پایدار را برای تمام مردم جهان به ارمغان آورد.
در ادامه ی مراسم افتتاحیه، آقای نصیری رئیس موسسه سفیران فرهنگی مبین گزارش مختصری از فعالیت های انجام شده برای برپایی این سمینار ارائه نمود و به رسم یادبود تندیس سعدی را به کرسی ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان اهداء کرد. 
پایان بخش سخنرانی های افتتاحیه، سخنرانی پروفسور ملیکیان ریاست دانشکده ی شرق شناسی دانشگاه دولتی ایراوان بود که مقاله ی خود را در باب تاریخ ترجمه ی آثار سعدی به زبان ارمنی ارائه نمود.
یادآور می شود که بیش از 100 استاد و پزوهشگر از جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای یاد شده در این همایش حضور یافته و در صبح و بعد از ظهر روز همایش مقالات خود را در سه بخش مجزا ارائه نمودند.

نوشتن دیدگاه

بالا

Template Design:Dima Group