go here pc izleme programı nasıl anlaşılır como localizar un numero de celular en facebook descargar whatsapp espia para pc click the following article

برخی از آثار منتشر شده ما

Qom

انتشار کتاب نفیس و مصور در حریم حرم (قم در گذر زمان) با ترجمه موسسه مهر ویدا

جلد دوم کتاب نفیس و مصور «در حریم حرم» (قم در گذر زمان) توسط شهرداری قم، با همکاری جهاد دانشگاهی واحد استان قم و با ترجمه موسسه مهر ویدا (شعبان آزادی کناری) و به همت مجتبی آقایی و همکاری ابراهیم سلیمانی منتشر شد.

لازم به ذکر است که انتشار کتب مصور معرفی قم از سال 1391 در شهرداری قم کلید خورد و با قراردادی که شهرداری با جهاد دانشگاهی در سال 91 امضا کرد، روند تهیه و تدوین کتاب مصور در حریم حرم – قم در گذر زمان آغاز شد.

جلد اول این کتاب (که عکس هایی از قم از سال 1260 تا سال 1393 را در بر می گیرد) با تلاش‌های جهاد دانشگاهی و همکاری نهادهای وابسته استان در تابستان سال 1393 و جلد دوم آن (که عکس هایی از قم امروز تا سال 1394 را در بر می گیرد) در تابستان سال1394 در تیراژ 2 هزار نسخه  چاپ و منتشر شد.

در جلد اول این کتاب که به صورت مصور منتشر شد، آثار و نشانه‌های ارزشمندی از فرهنگ، سنن، پیشینه و ظرفیت‌های قم قرار داشت.

هدف اصلی از تدوین این کتاب، معرفی در خور و شایسته ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مختلف کلانشهر قم است. انتشار این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی می تواند در هفته های فرهنگی ایران و سایر کشورها خصوصاً در کشورهای اسلامی مورد استفاده قرار بگیرد. تهیه، تدوین و انتشار این کتاب نقش بسیار ارزشمندی در معرفی قم به عنوان خاستگاه و مرکز جهان تشیع و انقلاب اسلامی دارد. معرفي ظرفيت هاي شهر قم علاوه بر اينكه موجب آشنايي بيشتر مردم و مسئولين در خصوص آن می شود، جنبه ها و قابليت هاي گردشگري قم را نیز بالا مي برد.

برای تهیه این کتاب دبیرخانه اجرایی آن از مراکز و سازمان ها، مجموعه داران، هنرمندان عکاس و علاقه مندان دعوت کرد تا با ارسال آثار ارزنده خود در این رخداد مهم فرهنگی و هنری مشارکت نمایند.

عکس های منتشره در این کتاب با موضوع های: جاذبه های مذهبی، تاریخی، طبیعی، فرهنگی، هنری، گردشگری، اقتصادی، آموزشی، ورزشی، اجتماعی، آداب و سنن و آیین ها، سیما و منظر شهری شامل بافت های قدیم و جدید، قم در انقلاب اسلامی؛ دفاع مقدس و دیگر موضوع ها و مضامینی که به هر نحو معرف و نماد شاخص و بارزی از (استان) قم است.

امروزه تاریخ را عکاسان با عکس های خود به صورت مصور می نویسند و آن را به شکل عینی ثبت و ضبط می کنند. با انتشار این کتاب، پژوهشی تصویری و برداشتی مثبت از فرهنگ، آداب و رسوم، ابنیه تاریخی و مذهبی و … استان قم صورت گرفته و زمینه ای را برای گام های موثر بعدی برای آینده فراهم می سازد.

در جلد دوم کتاب، مقدمه ای از سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، اسامی و مدت تصدی شهرداران قم از ابتدا تاکنون، مطلبی با عنوان قم از دیروز تا امروز و مطالب و عکس هایی از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قم، مناظر عمومی شهر، فضاهای شهری، آئین ها و مراسم، بقاع و اماکن مذهبی، جاذبه های طبیعی، ورزش و اوقات فراغت، ابنیه و مراکز گردشگری، حوزه علمیه درج شده است.

آقایی پیش از این کتاب 2 جلدی تهران را بر اساس همین رویکرد و با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر کرد که به چاپ دوم رسید. آقایی هدف از چاپ این مجموعه ها را تدوین و انتشار اسناد تصویری هنرمندانه و بازخوانی پیشینه تاریخی و حال کلانشهرهای کشورمان می داند .

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به روابط عمومی شهرداری قم یا وب سایت www.qom.ir  مراجعه نمایند.

نوشتن دیدگاه

بالا

Template Design:Dima Group